7. neděle velikonoční

SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

--------------------------------------------------------------------------

u   s v.   P e t r a   a  P a v l a    v   Ratajích

ne  11:00   Za  + Vlastimilu Daňkovu, sestry a rodiče z obou stran

út   11:00   Za + Marii Macurovu; s pohřbem

st   19:00   Za + Marii a Oldřicha Ivánkovy,  rodiče z obou stran a duše v očistci

pá  19:00   Za + Antonína Mozgu,  bratra Ladislava a jeho manželku

so  19:30   Na úmysl dárce

ne  11:00   Za živé a + farníky z Popovic

u   sv.  C y r i l a   a  M e t o  ě j e   ve  Zlobicích

ne     8:00 Za  živé a + děti, ženy a muže našich farností

čt    18:00 Na poděkování za dar života

ne      8:00 Za + Zdeňka Odstrčilíka, + Františka Jablunku a živou rodinu

Filiální kostel  sv. Alžběty ve Věžkách

so  (12. 05.)   18:00   Na daný úmysl

so  (19. 05)    18:00   Na daný úmysl

u   sv.  Bartoloměje    v   Počenicích

ne   9:30    Za živé a + děti, ženy a muže našich farností

ne   9:30    Za + rodinu Bečkovu a Cymbálovu

Kaple Tetětice

Oznamy na   dobu velikonoční   -  do neděle 20. května 2018

Dnes  je 7. neděle velikonoční.  Po mši svaté bude pokračovat příprava na 1. svaté přijímání. Setkání biřmovanců  je odpoledne  v 15:00 hod  na faře v Ratajích. Dnes mají svátek všechny maminky. Všichni jim jistě s vděčností děkujeme za jejich lásku a starostlivou péči. Přejeme a

u Pána jim vyprošujeme, aby jim odplatil láskou svou.

Modlitby matek jsou v pondělí v 19:30 hod.  a modlitby otců ve čtvrtek v 19:30.

V úterý v 11:00 hod. bude v Ratajích pohřeb + paní Marie Macurové, roz. Indrákové

V sobotu je Svatodušní vigilie - mše svatá  bude ve Věžkách  v 18:00 hod..a v Ratajích v 19:30 .

Příští neděli  je  Slavnost SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO.

Při mši svaté v Ratajích přistoupí dvě děti k Prvnímu svatému přijímání. Prosím, nezapomínejte na ně v modlitbách. Slavností Seslání Ducha svatého končí doba velikonoční. Sbírka příští neděle bude věnována na církevní školství.

V pátek 25. května je adorační den farnosti Počenice. Výstav NSO bude od 16:00 hodin do 18:30. Adorace bude zakončena svátostným požehnáním a mší svatou. (Zapisujte se, prosím, na připravený arch.)

Opět připomínám, že Noc kostelů – bude letos v Ratajích a to 25. května.

Slavnost farnosti Rataje  -  120 let od posvěcení kostela – bude 5. srpna v 11:00 hod.;

máte-li ještě někdo z vás  fotografie, které dokumentují historii našeho kostela, prosím o jejich zapůjčení.. Fotografie budou vystaveny v kostele.  Označte je svým jménem, datem pořízení  a vysvětlením,  co fotografie konkrétně znázorňuje.  Děkuji.

/Počenice a Zlobice/  V zákristii si můžete ještě zapsat úmysly na mše svaté  v měsících květen

a červen.

Májové pobožnosti budou ve všech našich farnostech jako v minulém týdnu.

Letos plánujeme dětský výlet  na Slovácko, a to  2. června ( Kovozoo, ve Starém Městě a Vodní svět v Modré). Přihlašovat se můžete u mne do 20. května.

Střední odborná škola svatého Jana Boska vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 do 1. ročníku oborů: Zemědělec - farmář, Lesní mechanizátor a Opravář lesnických strojů.
Přihlášky zasílejte do 18. května 2018 na adresu: Střední odborná škola svatého Jana Boska, Na lindovce 1463/1 , 767 01 Kroměříž. Termín konání přijímacích pohovorů je 29. 5. 2018.Bližší informace na  www.sosbosko.cz

(Rataje)

Milí farníci, ještě několik poznámek k tomu, co se nám již podařilo uskutečnit k oslavám 120. výročí posvěcení kostela:

je zadáno restaurování mramorového kříže před kostelem. Jeho rozpočtová cena je Kč 80 500  vč. DPH  a oprava by měla být hotová do srpna.

Restaurování  rozety a kulatých oken na pravé straně kostela bude dokončeno do konce července;. v celkové hodnotě Kč 360 000.

Nový obětní stůl a ambon však v žádném případě do oslav vyhotoven nebude -  jeho původní projekt  byl vzhledem ke stavebnímu slohu tohoto kostela nevyhovující, a proto nebyl schválen,. Připravuje se nový projekt, který bude respektovat interiér kostela a má být předložen koncem července i s jeho rozpočtovou cenou.. Potom však bude následovat jeho schválení, případně připomínkování Arcibiskupstvím olomouckým a konzultace s Památkovým úřadem.  Teprve pak se může začít s jeho realizací a následnou instalací.